Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Konya Şubesi Olağan 2. Kongresi

Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Konya Şubesi Olağan 2. Kongresi

Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Konya Şubesi Olağan 2. Kongresi Özel Gençlik İlkokulu / Ortaokulu toplantı salonunda yapıldı.

Kongreye ÖZDER Genel Başkan yardımcısı Ömer Günaydın, sivil toplum örgütü başkanları, özel okul kurucu temsilcileri katılarak büyük ilgi gösterdiler. Genel Kurulda Divan Başkanlığına Ömer Faruk İyibildiren, Hasan Cahit Koç ve İlhan Yılmaz seçildi.  Büyük coşkuyla geçen kongrede açılış konuşmasını yapan ÖZDER Konya Şubesi Başkanı Barış Çağlayan Çakır, Türkiye deki Özel öğretimin tarihi süreci ile ilgili bildirimde bulunarak, Konya’daki özel okulların dünden bugüne yaptığı çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulunarak, “ÖZDER yönetimindeki arkadaşlar ile 20 yılı aşkın süredir bir tanışıklığımız ve çalışmalarımız var. Bütün arkadaşlarımız tüm çalışmalarda gerekli desteği verdiler vermeye devam edeceklerine inanıyorum. Tüm arkadaşlarıma destekleri için teşekkür ediyoruz. ÖZDER’in Erdemli rekabet ilkesinden yola çıkarak kaliteli bir rekabet ortamı oluşturuldu. Sıkıntılarımızda birbirimizi arayarak değerlendirme yaptık. Son yıllarda yaşanılan kontenjan sıkıntısı ile karşı karşıyayız. Kontenjanlardaki boşluk oranlarının 4 yıl öncesine dönme durumu ile karşı karşıyayız. Özel okullarda yaşanılan kapanmalarda yine derneklerin bir araya gelmesi bu olumsuz örneklere karşı gerekli uyarıların yapılması derneğimizin önemli sorumluluklarından biri olarak düşünüyorum. Özverili rekabetin artması, dernekleşmenin artması, kamuoyundaki yanlış önyargıların önlenmesinde önemli olduğunu düşünüyorum. Beraber 3 yıl boyunca çalıştığımız tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Saygılar sunuyorum”  dedi

ÖZDER Genel Başkan Yardımcısı Ömer Günaydın, Derneğin kuruluş süreci, bugüne kadar yapılan çalışmalar konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Seçim sonrası teşekkür konuşması için kürsüye gelen ÖZDER Konya Şubesi yeni Başkanı Gürkan Gülcemal, yaptığı konuşmada,“Samimiyet eksenli, birbirimizle görüş alışverişinde bulunacağız. ÖZDER’in özdeğer olarak olması gerektiğine inanıyorum. ÖZDER, eğitimin, insanlar ve toplumlar için can alıcı bir unsur olduğunun farkında olarak kurumlarımızın lehine olan her şeyin savunucusu olacaktır. ÖZDER, kendine bağlı kurumların hak ve hukukunu korumanın yanında Eğitim alanında yapılan tüm değişim ve yenilikler için danışmanlık, rehberlik ve öncülük yapmaktadır ve yapmaya devam edecektir. ÖZDER, tüm bunları sizlerin destek ve katkısı ile yapacaktır. Arkadaşlar, derneğimizin Konya Şubesi yeni yönetimini bu misyona uygun olarak Özel okullarımız arasında Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Temel lise, Anadolu ve Fen lisesi olarak Konya ya yıllardır hizmet etmekte olan arkadaşlarımızı aldık ve derneğimizi bu zengin birikim ve tecrübeyle büyüteceğiz. Hepinizin bu çıktığımız yolda bizleri yalnız bırakmayacağınıza güveniyor katılım ve desteğiniz için şahsım ve yeni yönetim adına teşekkür ediyorum” dedi. Dilek ve temenniler sonrası Akşam yemeği ile kongre sona erdi. 

Yönetim kurulu asil liste;
Yönetim Kurulu Başkanı: Gürkan Gülcemal

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Cemil Erdem Hasan

Genel Sekreter: Cahit Koç

Muhasip: Said Turgut

Yönetim Kurulu Üyesi: Ömer Faruk İyibildiren

Yönetim Kurulu Yedek Liste;
Barış Çağlayan Çakır,

Abdullah Şafak,

Abdullah Türkyılmaz,

Mevlüt Aydoğmuş,

Özcan Dalgıç

Denetim Kurulu Asil Liste;
Mustafa Kamer,

İlhan Yıldırım,

Mustafa Yıldırım

Denetim Kurulu Yedek  Liste;
İlhan Post,

Aliye Duman,

Muhammed Akseki