Üye Kurumlarımıza Yeni Kayıt Dönemi İçin Tavsiyeler ve Hatırlatmalar

Üye Kurumlarımıza Yeni Kayıt Dönemi İçin Tavsiyeler ve Hatırlatmalar

Özel Öğretim Derneği yönetim kurulunca 2021-2022 öğretim yılı kayıt dönemine ilişkin tavsiye niteliğinde bir takım kararlar alınmıştır. Üye kurumlarımızın ve kamuoyunun dikkatine sunarız.

Değerli Üyelerimiz,

Özel öğretim kurumları olarak gençlerimizin eğitiminde ve geleceğe hazırlanmalarında önemli roller üstlenmekteyiz. Yıllardır yetiştirdiğimiz aklıselim, kalbiselim ve zevkiselim nesiller bu ülkenin yarınlara hazırlanmasında önemli görevler icra etmektedirler. Yarınlarımızı emanet ettiğimiz bu nesillerin yetişmesinde hepimizin emeği görmezden gelinemeyecek kadar büyüktür. Nurettin Topçu, “Ülkelerin kaderini eğitim belirler.” der. Geleceğin lider Türkiye’sini inşa edecek gençlerimiz üzerindeki emekleriniz için ait olduğumuz toplum adına teşekkür ve tebrik ederiz.

Değerli Üyelerimiz,

Son yıllarda özel öğretim alanında yaşanan kadim problemlere ilaveten küresel bir problem olan salgın ile de karşı karşıyayız. Bu süreci tüm paydaşlarımızla el birliği içerisinde en az hasar ile atlatacağımıza inanıyoruz. Salgın süreci boyunca tüm kurumlarımızın hem uzaktan eğitime geçiş süreci hem de oluşan bu yeni döneme adaptasyonu takdire şayan bir şekilde başarı ile gerçekleşti. Bu sayede bize emanet edilen çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimleri herhangi bir aksama olmadan uzaktan/online olarak gerçekleşti. Tek eksiğimiz öğrencilerimiz ile yüz yüze buluşamamak, onların başlarını okşayamamak oldu. O günlerin de çok yakın bir zamanda geleceğine olan inancımız tamdır.
Değerli Üyelerimiz,

ŞİMDİ KAYIT ZAMANI!
2021-2022 öğretim yılı erken kayıt süreci ocak ayı itibarıyla başlamış bulunmaktadır. Bu sürecin kurumlarımız tarafından başarılı bir şekilde yürütüleceğine inanıyoruz ancak dernek olarak bu sürecin başında siz üyelerimize birkaç tavsiyemiz olacak. Öncelikle salgın sürecinde özel öğretim kurumlarımızın uzaktan eğitim sürecini başarılı bir şekilde yürütmeleri bu kurumlara olan ilgiyi arttırmıştır. Bu ilgi, kurumsal yapıları güçlü, velileri ile doğrudan iletişim kuran ve onların güvenlerini boşa çıkarmayan kurumlarda yoğunlaşmaktadır.

Bu sebeple;
1. Tüm kurumlarımızın bursluluk sınav tarihlerini bir an önce ilan etmelerini ve bu sınavları mümkün ise mart ayı içerisinde yapmalarını,
2. Hâlen okumakta olan öğrencilerin kayıtlarını yenilemeye bir an önce başlamalarını,
3. Mevcut öğrencilerimizin kayıtlarını yenilerken, velilerimize sene başında sözünü verdiğimiz uzaktan eğitime dair vadedilen geri ödemelerin ve KDV indirimlerinin mahsuplarının yapılmasını,
4. Yeni dönem zam oranlarının mevzuatlar çerçevesinde alt limitlerin tercih edilerek yapılmasını,
5. Bu yıl bursluluk kontenjanlarını belirlerken Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığımız sporcu gençlerimizin özel okullarımızda burslu okuma protokolü çerçevesince sporcu gençlerimize kontenjan ayrılmasını
tavsiye ederiz.

Yeni öğretim yılı kayıt çalışmalarımız hayırlı olsun. Bol, bereketli bir kayıt dönemi geçirmenizi temenni eder, çalışmalarınızda muvaffakiyetler dileriz.

Özel Öğretim Derneği

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir