Genel Başkan

Genel Başkan

Genel Başkanımız Ahmet Akça Kimdir?

1971 yılında Samsun’un Bafra İlçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokul öğrenimini Bafra’nın Türbe köyünde, ortaokul ve lise öğrenimini Bafra İmam Hatip Lisesi’nde, Yüksek öğrenimini ise Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra 1996-1999 yılları arasında 3 yıl öğretmenlik yapmıştır. 1999 yılında öğretmenlik görevini bırakarak ticari hayata başlamıştır. Çözüm Eğitim Kurumları (Çözüm Kolejleri, Çözüm Akademi Okulları, Çözüm Kurs Merkezleri, Beyaz Kalem Öğrenme Atölyeleri) ve Çözüm Yayın Grubu (3D Yayınları, Spoiler Yayınları, Eğitim Vadisi Yayınları, Martı Okul Yayınları, 4K Yayınları) şirketlerinin ortağıdır. Aynı zamanda Çözüm Eğitim Kurumları’nın Genel Müdürü olara görev yapmaktadır.

Öğrencilik yıllarında Yavuz Selim Vakfı’nda başlamış olduğu eğitim ve sivil toplum faaliyetlerine, üniversite yıllarında da devam ederek 1993 yılında Milli Gençlik Vakfı (MGV) Ankara İl Başkan Yardımcılığı, 1997 yılında ise MGV Genel Merkezi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 

Ahmet Akça

Özder Genel Başkanı

Ahmet Akça

2000 yılında Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesinin kuruluşunda bulunarak, 2010 yılından itibaren Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesidir. 2003 yılında Ankara’daki Samsunlu Bürokratlar ve İş Adamlarının bir araya gelerek oluşturduğu sivil bir oluşum olan Samsunlular Platformu’nun ve 2006 yılında İstanbul ve Ankara’daki Bafralıların bir araya gelerek oluşturdukları Bafralılar platformunun kurucularından olup, bu iki platformun da aktif üyesidir.

2011 yılında Özel Öğretim Derneği’ne (ÖZDER) üye olmuş ve 2012 yılında gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda Genel Başkanlığa seçilmiştir. 2013 Yılından beri Ders ve Kültür Kitapları Meslek Birliği (DEKMEB) Denetim Kurulu Başkanıdır.

Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Genel Başkanlığı görevinin yanı sıra, Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyeliği, Cihannüma Derneği Denetim Kurulu Üyeliği, Ders ve Kültür Kitapları Meslek Birliği (DEKMEB) Haysiyet Kurulu Üyeliği, Çözüm Eğitim Vakfı Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, 29 Mayıs Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Ahmet Akça, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

X