Hakkımızda


Biz Kimiz?

Derneğimiz; 15 Ekim 2010 yılında, aralarında özel okul kurucusu, okul idarecisi ve çeşitli branşlarda görev yapan öğretmenlerin bulunduğu 22 eğitimci tarafından Ankara’da kurulmuştur.

Özel Öğretim Derneği; Özel Okullar, Özel Öğretim Kursları ve Özel Muhtelif Kurslar statüsünde yer alan eğitim kurumlarını kapsayan, bu kurumların kendi aralarındaki iş birliğini ve dayanışmayı güçlendirerek erdemli bir rekabet ortamı oluşturmayı, aynı zamanda tabi oldukları yönetmelik/mevzuat/kanun değişikliklerine bağlı olarak yaşadıkları sorunlara çözüm üretmeyi amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur.

Kuruluş tarihinden itibaren eğitim alanında bir dizi faaliyette bulunulmuş olup; Milli İrade Platformu, Türkiye Anayasa Platformu, TOBB Eğitim Meclisi, T.C. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Eğitim Kongreleri, İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) Uluslararası Erken Çocukluk Eğitimi Kongresi gibi organizasyonları desteklemiş ve bu oluşumlar içinde yer almıştır.

Yerel ve Uluslararası Eğitim Fuarlarına Genel Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi düzeyinde katılımda bulunularak eğitim alanındaki gelişmeler derneğimiz tarafından yakından takip edilmektedir. Bu bağlamda 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde Almanya’da düzenlenen “BETT Show 2016”, İngiltere’de düzenlenen “EXCEL London 2016”, Dubai’de düzenlenen “GESS” uluslararası eğitim fuarlarına ve İstanbul’da düzenlenen “Educashow 2016” Okul Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’na katılım sağlanmıştır.

Üyelerimiz arasında Çözüm Eğitim Kurumları, Muradiye Eğitim Kurumları, Birikim Eğitim Kurumları, Bilişim Eğitim Kurumları, Murat Yıldırım Eğitim Kurumları, Pınar Eğitim Kurumları, Çağrı Okulları, Gençlik Eğitim Kurumları gibi sektörün önde gelen kurumları yer almaktadır. Derneğin faaliyet alanını genişletmek amacıyla Ankara, Konya ve İstanbul illerinde şubeler açılmıştır. Ayrıca; eğitim kurumlarında görev alan personel kalitesini artırmak ve nitelikli eğitimci yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla “ÖZDER AKADEMİ” adında eğitim akademisi açılarak, öğretmen ve öğretmen adaylarının gelişimine yönelik eğitimler verilmeye başlanmıştır.

Özel Öğretim Derneği; eğitim sektöründe kendinden söz ettiren, gelişime daima açık, değişime yön veren ve sorunlara karşı kalıcı çözümler üreten kuşatıcı bir dernektir. Derneğimizin üye sayısı ve gerçekleştirdiği faaliyetler dikkate alındığında, uluslararası platformlarda yer alacak etki alanına ve tecrübeye sahip olunduğu açık bir şekilde görülmektedir