Genel Başkanımız Sayın Ahmet Akça’dan YKS’ye Girecek Öğrencilere Mesaj

Sevgili Gençler

Öğretmenlerinizin, ailelerinizin heyecanıyla, çabalarıyla sizlere eşlik ettiği, zaman zaman yorulduğunuzu hissettiğiniz, bazen duraksadığınız ama hiç koşmaktan vazgeçmediğiniz uzun soluklu bir sınav maratonunun artık son demlerindeyiz. Yoğun ve yorucu hazırlık günlerini geride bırakırken tekrar yeni bir başlangıç adına hayatın olağan parçası olan sınav deneyimlerine yenisini daha ekleyeceksiniz.

Bütün insani kazanımları sadece akademik başarı ile ölçmek gibi bir yanılgıya düşmeden esas meselenin güzel insan olabilmek olduğu bilinciyle eğitim anlayışımızı sürdürdüğümüz gibi bugün de size aynı telkin ve tavsiyede bulunuyoruz. Asıl olan iyi niyet, gayret ve çabadır. Emeğin ve alın terinin kutsiyetine inanın. Aileniz, sevdikleriniz ve bütün insanlık için başarma azminizden vazgeçmeyin ancak başarısızlıklar sizi yıldırmasın. Temel parola her zaman için “Elinden gelenin en iyisini yapmak.” olsun.

Kadere inanmışlığın huzuruyla, sorumluk bilincinin gerektirdiği gayreti buluşturarak sınavda elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza inanıyoruz. Gönlünüzü ferah tutun ve kendinize güvenin. Sonucunuz ne olursa olsun hepiniz bizler ve ülkemiz için çok kıymetlisiniz. İlgi, yetenek ve değerleriniz doğrultusunda kıymetlenebileceğiniz bölüme sizleri taşıyacak ve ideallerinize götürecek bir sınav süreci geçirmenizi temenni ediyorum. En güzel dilek ve temennilerimiz sizlerle olacak, hepinize başarılar diliyorum.

ÖZDER Genel Başkanı
Ahmet AKÇA

Leave A Comment

Sepetinizde ürün bulunmuyor.